04.06.2018

 

Podróż przez smaki

W miniony długi weekend odbyła się kolejna już edycja festiwalu „Europa na widelcu”, w którym miałam okazje uczestniczyć. W trakcie dziewiątej rocznicy wydarzenia mogliśmy tradycyjne spróbować regionalnych europejskich kuchni. Smakoszy oraz samych oglądających, jak co roku nie brakowało. Z kramów dobiegały najrozmaitsze zapachy kuszące przechodniów mniej lub bardziej. Wachlarz potraw i trunków był bardzo różnorodny. Od tych bogatych w owoce morza po popularną również u nas wieprzowinę. Każdy znalazł coś dla swojego podniebienia. Nie zabrakło pokazów kulinarnych ambasadora projektu Roberta Makłowicza.
Jak przystało na gospodarza mieliśmy także nasze wrocławskie stoisko.  Jak przystało na miasto mostów w potrawach zaprezentowaliśmy różnorodność oraz wpływy naszych sąsiadów.
Podczas wieczoru wieńczącego całą imprezę na wrocławskim rynku dowiedzieliśmy się, kto wygrał konkurs na Najlepszy Smak Dolnego Śląska 2018 oraz o tytuł Mistrza Dobrego Smaku Wrocławskich Spotkań Nalewkowych 2018. Nie zabrakło odwoływań do znanych z ubiegłych lat punktów programu. Ponownie jadłam okolicznościowy, pyszny tort. Na zakończenie odbył się koncert Wroclaw Respect Orchestra, wraz z zaproszonymi gośćmi, czyli z Natalią Lubrano, Pawłem Gołębskim i Kayah.

Ewa Leśniak