Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej działa jako samorządowy zakład budżetowy Gminy Wrocław. Został utworzony Uchwałą Nr XXIV/870/08 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 11 września 2008 roku w sprawie utworzenia Wrocławskiego Zakładu Aktywności Zawodowej z siedzibą we Wrocławiu i nadania Statutu.

Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej posiada status zakładu aktywności zawodowej nadany przez Wojewodę Dolnośląskiego Decyzją D5/0001/08 w dniu 29 grudnia 2008 roku na podstawie art.29 ust.1 i art.30 ust.1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2008 roku Nr 14 poz.92).

Podstawowym zadaniem WZAZ jest rehabilitacja zawodowa i społeczna zatrudnionych w Zakładzie osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym (bez względu na rodzaj schorzenia) i umiarkowanym (tylko upośledzenie umysłowe, choroby psychiczne lub autyzm). W Zakładzie jest zatrudnionych minimum 70% osób z niepełnosprawnością, przy czym nie więcej niż 35% procent osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Obecnie Zakład zatrudnia 36 osób z niepełnosprawnością (w tym 19 osób ze znacznym stopniem i 17 osób z umiarkowanym stopniem) w trzech działach:

W zakresie usług gastronomicznych przygotowujemy domowe smaczne obiady, które serwujemy w jadalni na ternie naszej placówki. Ponadto zajmujemy się obsługą cateringową i techniczną szkoleń, konferencji oraz innych przyjęć organizowanych przez różnego rodzaju podmioty w naszym zakładzie. Dodatkowo nasi pracownicy dostarczają catering na przyjęcia rodzinne oraz na przyjęcia organizowane w siedzibach przedsiębiorstw. Oferujemy również posiłki regeneracyjne dla pracowników okolicznych firm oraz posiłki dla grup zorganizowanych.

Dział poligrafii naszego zakład oferuje niskonakładowy druk cyfrowy do formatu A3+ różnego rodzaju materiałów, a także druk wielkoformatowy. W ofercie posiadamy również skanowanie i digitalizację dokumentów oraz renowację zniszczonych fotografii. Wykonujemy również projekty graficzne, a następnie wydruki zaproszeń, ulotek, dyplomów i innych druków personalizowanych.

Do zadań działu ogrodniczo-porządkowego należy porządkowanie terenów zielonych  Zatrudnione w nim osoby wykonują prace w ogrodach na zlecenie firm oraz osób prywatnych.

 

[su_button url=”http://zaz.wroclaw.pl/wzaz-galeria/” background=”#f9f9f9″ color=”#282828″ size=”6″ center=”yes” radius=”5″ icon=”icon: image” icon_color=”#282828″]PRZYKŁADOWE REALIZACJE[/su_button]