Duże drukowane litery WZAZ z czarną obramówką, wypełnione różnymi malutkimi zdjęciami
Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej

Święta, święta i po świętach. Teraz trwa karnawał. Sposobów na jego spędzenie jest bardzo dużo. Właściwie w zależności od indywidualnych upodobań oraz zasobów portfela. Cel zdaje się być jeden: Pozbycie się zbędnych kalorii nagromadzonych w tym wyjątkowym okresie. Dominują aktywności fizyczne, zwłaszcza te typowo zimowe. Narty, sanki, czy pobyt na lodowisku, zazwyczaj w gronie bliskich lub znajomych. Turystyczne miejscowości z radością witają entuzjastów białego szaleństwa w różnym wieku. Taka tendencja prawdopodobnie utrzyma się do końca lutego, kiedy uczniowie z kilku województw naszego kraju zakończą dwutygodniowe ferie zimowe.
Drugą z najczęstszych wybieranych form relaksu, którą również preferuje, jest uczestnictwo w imprezach masowych. Obecnie do wielu miast zawitają trasy koncertów z różnym wykonaniem kolęd czy przedstawień tematycznych. O nich wszystkich jesteśmy informowani z odpowiednim wyprzedzeniem, w końcu bilet to dla wielu ludzi bardzo trafiony prezent. Nie tylko świąteczny.
Bardzo często wybieramy także imprezy w małych grupach.
Niezależnie, co lubimy warto pamiętać o najważniejszej zasadzie: Dobrej zabawie w trakcie karnawału, gdyż jest raz do roku.

Tekst: Ewa Leśniak
Ilustracja: Krzysztof Ziobro

Przewiń do góry